Kapkazy - warto zatrzymać się w nich choćby na chwilę, bo zupełnie inaczej płynie tu czas...

 ...lato 2008r.

...zegar z pracowni ceramicznej Kapkazy

...puk, puk ...otwarte!

...gościnny dom

...czym chata bogata

...ogród

...Tapsia

...Ewa i Mariusz na scenie

...dobrze widzi się tylko sercem 
...najważniejsze jest niewidoczne dla oczu

...ręce, które garnek lepią

...tak powstała ryba

...a tak biedronka

...gotowe prace, prosto z pieca

...do zobaczenia, za rok?

 

...za rudą i białą glinę, kolorowe farby i szkliwa, angobę, za ciepły piec w chłodne dni, za diabła Fajferka w stodole, zimną wodę ze źródełka, oczate drzewo, białogłowe borowiki w bukowym lesie, za przepyszny biały ser, mleko - to prosto od krowy, nie "od kartonu", wiśniowe konfitury, porzeczkową galaretkę, krucho-drożdżowy placek ze śliwkami, pachnący pszczeli miód, gorące podpłomyki, za towarzyską Tapsię i nieufnego Cygana, za ognisko pod niebem pełnym gwiazd, za wszystkie niezapomniane chwile z dala od radia, TV i internetu - przemiłym gospodarzom - Ewie i Mariuszowi, dziękuję

Ewa Białek, sierpień 2008r.

Dokonania Ewy i Mariusza:
(wiosna 2009r.)


Ewa Skowerska-Dzbaniska i zrodliska from Kiniorski Wlodek on Vimeo

 

...lato 2009r.

...dzbaniska

...źródliska

...Tapsia i Polka

...powrót

...w gościnne progi Ewy i Mariusza

...młodzi aktorzy ze Słupska - w tle Góry Świętokrzyskie

   

...jesień 2009r.

Słupska grupa teatralna Forma wystawi nową sztukę "Rudolf Tygrys Kopytko” to tytuł nowego spektaklu, który przygotowała Alternatywna Grupa Teatralna "Forma“ w Słupsku. Pięcioro nastolatków przedstawi w nim swoje impresje na temat kotów. Scenariusz przedstawienia powstał na podstawie prozy Terry'ego Pratchetta, znanego angielskiego pisarza z kręgu fantasy. Jego bazą była książka "Kot w stanie czystym”, która zawiera szereg rozmaitych opowieści i ciekawostek o kotach. 

– Dla mnie i moich aktorów tekst był tylko pretekstem do pracy nad teatralną formą, która ma budzić różne skojarzenia – mówi Jolanta Walewska, instruktorka grupy, która wyreżyserowała przedstawienie. 

Jego podstawowe założenia powstały latem podczas warsztatów artystycznych w stodole we wsi Kapkazy w Górach Świętokrzyskich. We wrześniu efekt pracy nastoletnich aktorów obejrzeli ich rodzice. Teraz "Forma” chce się zaprezentować szerszej publiczności. – Na scenę przenieśliśmy wyjątkową atmosferę, zapach lata, przygody i mokrej gliny – mówi Walewska. 

Grupa teatralna "Forma” jest laureatem wielu ogólnopolskich festiwali teatrów niezależnych, budujących polską scenę alternatywną. Wielokrotnie była zapraszana na festiwale międzynarodowe do Niemiec, Francji, Anglii i na Litwę. Zespół już od 1995 roku wypracował swój własny, niebanalny i rozpoznawalny język teatralny, na który składa się m.in. gra na bębnach, taniec, śpiew i oprawa plastyczna budowana światłem i rekwizytem. 
 

                                                                                      źródło

...cdn.